Trabzon Sarı Hurdası

Trabzon Sarı Hurdası

Ülkemizde önemli bir yere sahip olan sarı hurda (hurda sarı), Trabzon sarı hurdası bünyesinde geri dönüştürülerek ülkemize yeniden kazandırılmaktadır.

Sanayinin pek çok alanında kullanılan sarı hurdası, iki farklı elementten oluştuğu için ayrıştırılması zordur. Dayanıklı olması ise kırılmasana engel teşkil ettiği için bu zorluk ikiye katlanmaktadır. Firmamız bu bağlamda uzman kadrosu ve donanımlı araçları ile geri dönüşümü dikkat gerektiren sarı hurdalarını, titizlikle ayrıştırmaktadır. Ayrıştırma sonrasında ise yeniden kullanılmak üzere hazır hale getirmektedir.

Pek çok alanda kendine yer edinmiş sarı hurdası, kullanımının artması nedeniyle geri dönüşüm firmalarında hareketliliğe neden olmuştur. Bu hareketlilik ise firmamızın her geçen gün daha fazla deneyim kazanmasını sağlamıştır.

Sarı Hurda ( Hurda Sarı) Ne demek?

Sarı hurda; bakır ve çinko karışımından oluşan, dayanıklılığı ile bilinen bir hurda çeşididir. Pirinç hurda adı ile de bilinen güçlü bir alaşımdır. Sektörde oldukça fazla talep gören sarının, hurdasına da neredeyse aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. İçinde bulunan bakır, sarı hurdanın değerini belirleyen maddedir.

Kızıl renkli bakıra çinko eklenmesi ile rengi sarıya dönüşen sarı hurda; menteşe, musluk, kapı kolu, mobilya parçaları, hediyelik eşya, ev dekorasyon malzemeleri gibi daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Tercih edilmesinde ise; korozyondan etkilenmemesi, aşınmaya karşı dayanıklılık sergilemesi, kolay şekil alması rol oynamaktadır. İletken ve dayanıklı olması da diğer önemli etkenlerdendir.

Trabzon Sarı Hurdası Fiyatları

Trabzon sarı hurdası fiyatları, hurdanın çeşidine ve alaşım farklılıklarına göre değişiklik göstermektedir. Sektörde bakırdan sonra en çok geri dönüşümü yapılan sarı hurda, fiyat olarak bakırdan sonra 2. sırayı almaktadır. Bunun sebebi ise ham maddelerinden birinin bakır olmasından kaynaklanmaktadır.

Sarı hurda fiyatları, çeşitlerine göre belirlenmektedir. Sarı hurda çubuk ucu parça, sarı hurda MS-58 çubuk ucu talaşı, sarı hurda kırkambar vana musluk, hurda su saati, sarı hurda radyatör, hurda fosfor bronz ara iş türleri, sarı hurda ara iş MS-70, sarı hurda araiş MS-64 sarı hurda türleridir. Firmamız her bir tür için ayrı fiyatlandırma yapmaktadır. Güncel sarı hurda fiyatları için firmamızı web sitesi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.